Czy marzysz o rozwinięciu swoich umiejętności językowych w obszarze mody? Czy chcesz śmiało komunikować się w języku angielskim w środowisku zawodowym związanym z projektowaniem, konstrukcją odzieży, dziennikarstwem, handlem, stylizacją, komunikacją, mediami i reklamą? Witam w miejscu, gdzie język staje się narzędziem doskonalenia Twojej kariery w branży modowej.


Moje ćwiczenia leksykalne przybliżą Ci wiele istotnych zagadnień, w tym trudne czasowniki i phrasal verbs związane z modą, różnorodne rodzaje ubioru, od formalnego po slangowy, idiomów opisujących wygląd i styl, a także różnorodność stylów w modzie, takich jak klasyczny, dramatyczny, boho czy preppy. Dowiesz się także, jak dopasować ubrania do różnych rodzajów sylwetek oraz jak opisać wygląd zewnętrzny i niedoskonałości urody. Nie zabraknie też tematów związanych z pracą w branży mody, takich jak zakres obowiązków stylistki osobistej, współpraca z personal shopperem czy udzielanie rad modowych. Dodatkowo, nauczysz się wyrażać komplementy dotyczące ubioru oraz wyrażać krytykę stylu i ubioru w sposób konstruktywny. Przekażemy Ci wiedzę na temat nazw kolorów i wzorów, pomożemy stworzyć odpowiednią paletę kolorystyczną, opiszesz światło i świecenie się oraz opanujesz liczne idiomatyczne wyrażenia związane z kolorami.

Poziom biegłości językowej: B1-C1

Liczna stron: 121

Format: A4

Dzięki temu ebookowi możesz:

✅ przetestować swoją wiedzę z zakresu języka branżowego;

✅ otrzymać wskazówki użycia nowych słów i wyrażeń w zdaniu;

✅ otrzymać klarowne objaśnienia zdań i wyrażeń w języku polskim;

✅ poćwiczyć płynność porozumiewania się w języku angielski na tematy zawodowe;

✅ poznać przykłady zdań z języka codziennego poukładane według zagadnień tematycznych;

✅ poznać nowe słownictwo, wyrażenia i związki frazeologiczne oraz ciekawostki językowe dotyczące mody i tematów pokrewnych.

Wszystkie słówka z tej książki możesz ćwiczyć w aplikacji ➡️ Quizlet ⬅️, która pomoże Ci zapamiętać i utrwalić nowe słowa i zwroty. 

Wpłać pieniądze przelewem na konto bankowe (mBank).

Nr konta: 1411 40200 40000 3102 4498 9179

BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

W tytule przelewu wpisz: tytuł wybranej książki + swój adres e-mail.


Materiały dostaniesz na podany e-mail w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty. W razie pytań pisz na maila: elvira@fashionableenglish.pl lub wyślij wiadomość na FB lub IG.