KIEDY?

W środy 19.30-20.40

A DOKŁADNIE?

18 spottkań po 70minut

21.02; 28.02; 6.03; 13.03; 20.03; 27.03; 3.04; 10.04; 17.04; 24.04; 8.05; 15.05; 22.05; 29.05; 5.06; 12.06; 19.06; 26.06.

CENA?

500zł (20h zegarowych) – przy zapisie w styczniu

750zł – zapisy w lutym

JAKI JEST POZIOM?

B1-B2 (czyli “ulubione” poziomy wszystkich tzw. wiecznie średniozaawansowanych)

JAK WYGLĄDA KURS?

 • Zajęcia odbywają się na żywo ale są nagrywane (uczestnicy dostają dostęp do nagrań);
 • Spotkania odbywają się na platformie Zoom;
 • Wszystkie materiały do nauki są wliczone w cenę kursu (uczestnik otrzymuje mailem: prezentacja + ćwiczenia pdf + nagrania słówek mp3 + zestaw fiszek na Quizlet);
 • Dedykowana grupa na platformie Google Classroom (z materiałami do nauki, ćwiczeniami, testami i zadaniami domowymi dla chętnych);
 • Darmowy dostęp do fiszek modowych na Quizlet;
 • Przed rozpoczęciem kursu placement test, żeby określić poziom znajomości języka angielskiego;
 • Certyfikat ukończenia kursu.

JAK TO DZIAŁA?

Zajęcia odbywają się na platformie Zoom. Wszyscy uczestnicy dostają swój indywidualny link do zajęć najpóźniej 24 godziny przed lekcją. Wystarczy komputer / tablet / telefon z dostępem do internetu i możemy się wspólnie uczyć.

Lekcje są nagrywane. Po każdych zajęciach uczestnicy otrzymują materiały z zajęć (zdjęcia tablicy, dostęp do nagranego filmu) i ćwiczenia do samodzielnej powtórki. Dodatkowo zostanie założona dedykowana grupa na platformie Google Classroom.

PROGRAM KURSU:

 1. CLOTHING CATEGORIES: Kategorie odzieżowe – Poznanie podstawowych kategorii odzieżowych, takich jak odzież damska, męska, dziecięca, sportowa, formalna, casualowa, itp. Uczenie się nazw i opisów różnych rodzajów ubrań, np. spódnica, koszula, marynarka, itp. Ćwiczenia leksykalne dotyczące klasyfikowania ubrań według kategorii, stylów i okazji.
 2. GARMENTS: Zawansowane nazwy ubrań – Rozszerzenie słownictwa o bardziej szczegółowe i specyficzne nazwy ubrań, np. bluzka z falbaną, spodnie cargo, kurtka bomberka, itp. Uczenie się określać detaile garderoby, np. sukienka ołówkowa, spodnie 7/8, niebieska koszula w kratę, bawełniana bluza, itp. Ćwiczenia leksykalne dotyczące opisywania i porównywania ubrań.
 3. FASHION PHRASAL VERBS: „Frajzale” krawieckie – Poznanie typowych czasowników złożonych (phrasal verbs) najcześćiej używanych i problematycznych używanych w branży odzieżowej, np. skracać, przedłużać, podciągnąć skarpeki, świetnie wyglądać. Ćwiczenie konwersaycjne na tworzenie i rozumienie zdań z phrasal verbs.
 4. PATTERNMAKING: Elementy konstrukcji odzieży – Poznanie nazw i funkcji różnych elementów konstrukcji odzieży, np. kołnierz, mankiet, guzik, zamek, kieszeń, szew, podszewka, itp. Uczenie się opisywać w języku angielskim i oceniać elementy konstrukcji pod względem praktyczności, np. kołnierz stojący, mankiet zapinany na guzik, zamek błyskawiczny, kieszeń naszywana, szew francuski, podszewka jedwabna, itp. Ćwiczenia identyfikowania i nazywania elementów konstrukcji na ubraniach po angielskum.
 5. SEWING TECHNIQUES: Techniki krawieckie – Poznanie podstawowych technik krawieckich, takich jak cięcie, szycie, prasowanie, haftowanie, aplikowanie, itp. Uczenie się techniki krawieckie krok po kroku, np. cięcie tkaniny według wykroju, szycie szwu prostego, prasowanie ubrania, haftowanie wzoru, aplikowanie naszywki, itp. Ćwiczenia na nazywanie i opisywanie technik krawieckich w praktyce.
 6. HABERDASHERY: Pasmanteria – Poznanie nazw i rodzajów różnych akcesoriów i dodatków używanych w krawiectwie i projektowaniu, np. nici, igły, nożyczki, maszyna do szycia, metka, wieszak, itp. Uczenie się określać w języku angielskim ozdoby odpowiednie do rodzaju i stylu ubrania, np. nić bawełniana, igła uniwersalna, nożyczki krawieckie, maszyna do szycia prostych ściegów, metka z nazwą marki, wieszak drewniany, itp. Ćwiczenia w opisywaniu i kupowaniu pasmanterii w sklepie pasmanteryjnym.
 7. TRIMMINGS: Wykończenie odzieży – Poznanie sposobów i zasad wykończenia odzieży, takich jak podwijanie, obszywanie, lamowanie, pikowanie, itp. Uczenie się opisywania wykończenia odzieży w języku angielskim w celu poprawy wyglądu i trwałości ubrań, np. podwijanie rękawów, obszywanie brzegów, lamowanie kaptura, pikowanie kurtki, itp. Ćwiczenia oceniania wykończeń odzieży i wydawania poleceń w pracowni krawieckiej w języku angielskim.
 8. PATTERNS: Wykroje – Poznanie podstawowych zasad i terminologii w języku angielskim dotyczących wykrojów, takich jak linia prosta, krzywa, kąt, itp. Uczenie się jak opisywać po angielsku wykroje i rysunki techniczne, np. linia prosta oznacza brzeg tkaniny, itp. Ćwiczenia nazywania wykrojów i opisywania obowiązków konstruktora odzieży.
 9. SEWING NOTIONS: Narzędzia krawieckie – Poznanie nazw i zastosowań różnych narzędzi krawieckich w języku angielskim, takich jak centymetr, kreślacz, nożyk do dziurek, naparstek, itp. Uczenie się jak nazywać narzędzia i jak stosować w odpowiednich sytuacjach, np. centymetr do mierzenia wymiarów, kreślacz do zaznaczania linii, naparstek do ochrony palca, itp. Ćwiczenia  na nazywani i opisywanie akcesoriów w języku angielski oraz używanie ich w pracy.
 10. DUTIES AND SKILLS: Zakres obowiązków w pracy – Poznanie typowych obowiązków i zadań wykonywanych przez pracowników branży odzieżowej w języku angielskim. Uczenie się opisywać obowiązki i zadania związane z różnymi stanowiskami pracy, np. projektant projektuje ubrania, krawiec szyje ubrania, sprzedawca sprzedaje ubrania, menedżer zarządza zespołem, itp. Ćwiczenie konwersacyjne na opisywanie, zlecanie i przekazywania obowiązków w pracy.
 11. CUSTOM TAILORING: Krawiectwo na miarę – Poznanie sposobów i zasad zamawiania ubrań na miarę w języku angielskim, takich jak wybór tkaniny, kroju, koloru, wzoru, dodatków, itp. Uczenie się komunikować z klientem i krawcem w celu ustalenia szczegółów zamówienia, np. wybór tkaniny z próbnika, kroju z katalogu, koloru z palety, wzoru z rysunku, dodatków z oferty, itp. Ćwiczenie konwersacyjne zamawiania i przyjmowania zamówień na ubrania na miarę w języku angielskim.
 12. SHOPPING FOR CLOTHES: Kupowanie gotowych ubrań – Poznanie wyrażeń związanych z kupowaniem gotowych ubrań po angielsku oraz nazw specjalistycznych sklepów i punktów usługowych, np. sklep z pasmanterią, kuśnierz, kaletnik, sklep z artykułami pończoszanymi itp. Uczenie się komunikować z sprzedawcą i klientem w celu uzyskania informacji i porad, np. wybór sklepu według lokalizacji, marki według renomy, rozmiaru według tabeli, ceny według budżetu, , gwarancji według warunków, sposobu płatności. itp. Ćwiczenia konwersacyjne na kupowanie i sprzedawanie ubrań w języku angielskim.
 13. ALTERATIONS: Poprawki krawieckie – Poznanie sposobów poprawiania ubrań w języku angielskim, takich jak zwężanie, poszerzanie, skracanie, wydłużanie, itp. Uczenie się komunikować z klientem i krawcem w celu ustalenia potrzeb i oczekiwań dotyczących poprawek, np. zwężenie spodni w pasie, poszerzenie sukienki w biuście, skracanie spódnicy, wydłużanie rękawów, itp. Ćwiczenie konwersacyjne opisywania i ustalania poprawek na ubraniach w języku angielskim.
 14. FITTINGS: Przymiarki – Poznanie sposobów i zasad przymierzania ubrań, takich jak dobieranie rozmiaru, kroju, fasonu, koloru, itp. Uczenie się komunikować z klientem i krawcem w celu doradzania i oceniania przymiarki, np. dobieranie rozmiaru według tabeli, kroju według sylwetki, fasonu według okazji, koloru według typu urody, itp. Ćwiczenie przymierzania i komentowania ubrań.
 15. TEXTILES AND TEXTURES: Tkaniny i faktury – Poznanie nazw i rodzajów różnych tkanin i faktur używanych w branży odzieżowej, np. bawełna, jedwab, wełna, len, skóra, dżins, aksamit, koronka, itp. Uczenie się określać tkaniny i faktury odpowiednie do rodzaju i stylu ubrania, np. bawełna do koszuli, jedwab do sukienki, wełna do swetra itp. Ćwiczenie nazywania tkanin i faktur na ubraniach oraz składania zamówień w sklepach i hurtowniach tkanin.
 16. STYLING: Stylizacja i porady – Poznanie podstawowych technik stylizacji a języku angielskim, takich jak analiza kolorystyczna i angielski nazwy kolorów i wzorów, dobór garderoby, tworzenie zestawów, itp. Uczenie się komunikować z klientem i krawcem w celu pomocy i doradzania w zakresie stylizacji i poradnictwa, np. doradzanie klientowi odpowiedniej kolorystyki i kroju, konstruktywna krytyka, itp. Ćwiczenie doradzania w zakresie ubioru i wyglądu w języku angielskim.

WYMOGI TECHNICZNE:

 • komputer/tablet/telefon z dostępem do internetu;

 • w przypadku telefonów komórkowych i tabletów istnieje możliwość zainstalowana darmowej aplikacji Zoom (do ściągnięcia w Sklep Play i AppStore);

 • mikrofon i kamera jeśli chcemy brać aktywny udział w zajęciach i zadawać pytania (można tylko słuchać).